Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!
Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років, що забрали мільйони людських життів.
У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського Народу. Великий Голод був найбільшою катастрофою, яку пережила
Україна – як щодо кількості жертв, так і щодо людських страждань.
Цьогоріч ми вдруге вшановуєможертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду
проти українців знову застосовують геноцидні практики.
У нинішній війні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді,
і нині агресор намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення
українського народу не спрацьовують.
Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти
людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Долучайтесь до до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також до всеукраїнської акції «Запали свічку» о 16.00
ФОТО
|