Вкотре 26 квітня Україна згадує про трагічні наслідки Чорнобильської катастрофи 1986-го, яка стала одним з чергових випробувань на
міцність та витривалість українського народу.
З нагоди цієї пам’ятної дати у Вінницький фаховий коледж НУХТ відбулася зустріч студентів 3 курсу з очевидцями тих подій – ліквідаторами,
головою громадської організації «Союз Чорнобиль України» Вінниччини Миколою Бойчуком та головою інвалідів «Союз Чорнобиль» м. Вінниці Анатолієм Фоломеєвим.
В атмосфері теплої і зворушливої зустрічі Микола Петрович розповів про свою роботу в Чорнобильській зоні, про товаришів, які щодня ризикували
життям, про те, як багато чорнобильців, і він в тому числі, вступили в ТРО після повномасштабного вторгнення. Не залишились осторонь і питання щодо перебування окупантів у чорнобильській зоні,
згадали і проблеми, які виникають сьогодні на Запорізькій АЕС.
Хвилиною мовчання вшанували мужніх ліквідаторів та всіх, яких, на жаль, уже немає поряд, але спогади про їх героїчний вчинок завжди будуть у наших серцях.
Тиша, яка панувала в залі, переривалась лише запитаннями студентів. Гості подарували бібліотеці коледжу Книгу пам’яті ліквідаторів Вінницької області
та буклети, присвячені діяльності організації.
Організатори заходу – викладачі природничих дисциплін Людмила Борачук, Оксана Борачук підвели підсумки, нагадавши, яку ціну платить Україна у боротьбі
за виживання, і не важливо, чи це Чорнобиль 86-го чи вторгнення окупантів 2022-го.
Уроки Чорнобиля, оплачені кров`ю та людськими життями… Цей досвід ми отримали величезною ціною і він повинен унеможливлювати його повторення.
ФОТО
|